Internetinių svetainių programavimas

Ši programavimo kalba yra skirta svetainėms suteikti funkcionalumo. Naudojantis PHP mes sukursime Jūsų svetainei unikaliausią funkcionalumą.

Svetainė be JAVASCRIPT šiomis dienomis atrodo nerealu, judesys šiolaikinėje svetainėje yra būtinas, o jį gali suteikti tik ši koduotė.

Na ir žinoma kaip svetainė gali egzistuoti be stilių, CSS3 tai nesenai startavusi naujovė, kurią pasitelkus profesionalai kuria akiai patrauklų svetainės vaizdą.

Daugiau informacijos

HTML5 standartas – nauja internetinių portalų galimybių era.

Dauguma susidomėjusių HTML5 standartu nustemba sužinoję, kad HTML5 specifikacijos kūrimas prasidėjo prieš 6 metus. Pirmieji HTML5 standarto palaikymą naršyklėje pradėjo įdieginėti Apple, taip “skelbdami karą” Adobe flash technologijai. Apple savo svetainėje pateikia keletą HTML5 svetainių pavyzdžių, tačiau kol kas šie pavyzdžiai veikia tik su Safari naršykle.

Naršyklių kūrėjai turi daug idėjų, kaip galima patobulinti ir išplėsti naršyklių bei svetainių funkcionalumą, visa tai bandoma sudėti į HTML5 standartą, tačiau susitarimai užtrunka. Nauji HTML tagai ir naujos JavaScript funkcijos kai kuriose naršyklėse jau egzistuoja kaip eksperimentai, tačiau tai nėra pilnas standarto palaikymas, todėl Flash šalininkai juokauja, kad “HTML5 – tai laiko mašina, perkelianti jus atgal į 2000″.

PHP – plačiai paplitusi dinaminė interpretuojama programavimo kalba (en: Hypertext Preprocessor), sukurta 1995 m. ir specialiai pritaikyta interneto svetainių kūrimui.

PHP sintaksė panaši į daugelį struktūrinių kalbų, ypač į C bei Perl.

PHP kalba yra atviro kodo ir tai yra viena priežasčių, dėl ko kalba yra nors ir nesudėtinga, bet gana lanksti – veikia daugumoje operacinių sistemų, palaiko nemažai reliacinių duomenų bazių bei veikia su dauguma interneto serverių – CGI, FastCGI, ISAPI ir kitais protokolais.

Nors PHP yra dažniausiai naudojama interneto puslapių kūrimui, bet yra labai galingas įrankis atlikti kitas funkcijas komandinėje eilutėje.

CSS (angl. Cascading Style Sheets – pakopiniai stilių šablonai) – kalba, skirta nusakyti kita struktūrine kalba aprašyto dokumento vaizdavimą. Dažniausiai CSS aprašomas HTML dokumentų pateikimas, tačiau ją galima taikyti ir įvairiems kitiems XML dokumentams (tarp jų SVG ir XUL).

JavaScript – objektiškai orientuota skriptų programavimo kalba, besiremianti prototipų principu. Dažniausiai kalba naudojama internetinių puslapių interaktyvumo realizacijai, bet taip pat naudojama ir kaip galimybė skriptais manipuliuoti tam tikromis programomis. Kalba sukurta Brendano Eicho Netscape kompanijoje ir pavadinta Mocha, vėliau pervadinta į LiveScript, ir galiausiai tapo JavaScript. Vienas iš argumentų pervadinant kalbą buvo sintaksinis panašumas su Java kalba. Paskutinė JavaScript versija – 1.8.