Tinklapių kūrimas: 7 pakopos nepriekaištingo rezultato link


Nuosavas tinklapis – tik saviraiška? Anaiptol. Verslui tai būtinybė. Jei turite įmonę, tikriausiai neįsivaizduojate veiklos be interneto svetainės. O klientai nebeįsivaizduoja, kaip tektų ieškoti prekių bei paslaugų be interneto. Taigi, tinklapių kūrimas svarbus dėl aiškios priežasties: KAD POTENCIALŪS KLIENTAI JUS RASTŲ.

Profesionalu – daugiau nei žodis (7 projekto etapai)

Kad interneto svetainė būtų patraukli ir puikiai veiktų, ji turi būti profesionaliai sukurta. Kaip koncerto metu muzikantai groja itin tiksliai, taip ir tinklapio kūrimo darbai orientuotini į visapusišką kokybę. Kas šiuo atveju reiškia kokybę? Apie ją suponuoja kiekviena proceso dalis. Svarbu nuosekliai eiti pirmyn, todėl tinklapių kūrimas primena namo statymą. Štai kokių etapų laikosi vpsvetainės.lt:

  1. Susipažinimas. Jūsų projektas – Jūsų unikalumas. Todėl turime susipažinti su prekės ženklu, nustatyti darbų trukmę. Šiame etape išryškėja tinklapių kūrimo ir statybų panašumas – sąmata. Paslaugos teikėjas ir klientas aptaria poreikius ir galimybes, tada ateina laikas skaičiuoti. Juk niekam nepatiktų, jei kaina būtų nurodoma tik atlikus darbą – kam stresuoti ir galvoti, ar pakaks numatyto biudžeto.
  2. Strategija. Tiriamos, analizuojamos, kuriamos strategijos, kad Jūs pasiektumėte verslo srityje išsikeltus tikslus. Pateikiamos tik turiningos, argumentais pagrįstos rekomendacijos.
  3. Architektūra. Rūpinantis tinklalapio kūrimo darbais aktualu, kad visos funkcijos veiktų ne 80 ar 90, o 100 procentų tikslumu ir be trikdžių. Įvairiais rakursais apmąstoma struktūra. Tik tada, kai šie punktai bus išpildyti, interneto vartotojai, atradę svetainę, pasijus jaukiai ir be vargo ras informaciją / prekę / paslaugą. Geras svetainės brėžinys ir profesionalus įgyvendinimas – šimtaprocentinė nauda Jums.
  4. Dizaino šablonai. Funkcionalu = negražu? Tai pasenęs stereotipas. Sukūrus ir funkcionalų, ir gražų dizainą, galima pakelti prekės ženklo vertę. Pažvelkime iš kliento pusės: ar atmestinas, chaotiškas vaizdas skatintų teigiamą įvertinimą? Vargu. Veikiausiai norėtumėte spausti mygtuką „Atgal“ ir žvalgytis kitur.
  5. Programavimas. Talentinga ir įgudusi programuotojų komanda, lyg kokie magai, gali sukurti stebuklus. Tačiau puikiai suprogramuota svetainė – ne iliuzija ir ne fokusas su triušiu iš skrybėlės. Unikalus tinklapis, kurį programuojant nepalikta neigiamų fokusų – tai siekis, specialistų nuolat įgyvendinamas.
  6. Testavimas. Rodos, tikslas pasiektas, belieka imti ir naudotis nauju tinklapiu. Visgi dar reikia išsamiai patikrinti kodavimą. Taikome metodiką, sudarytą iš daugiau nei 100 punktų (!), apimančių saugumą, spartumą, funkcionalumą ir kt. Tik tuomet patvirtiname, kad Jūsų tinklapis tinka paleisti.
  7. Paleidimas. Interneto svetainė – tai tęstinumas. Net po paleidimo ieškoma būdų veikimui pagerinti, naujoms funkcijoms integruoti. Kodėl tai reikšminga? Dėl dviejų priežasčių – 1) tai padeda išlaikyti Jūsų verslą 2) ir jį plėsti.

Tai, kas anksčiau laikyta papildomais dalykais, šiandien yra pagrindas

Interneto puslapių diskursas labai dinamiškas. Įrodymas – išmanieji telefonai. Daugelis starto signalu laiko pirmąjį „Apple“ prietaisą su liečiamuoju ekranu. Nuo to laiko praėjo jau 11 metų (pirmasis „iPhone“ pristatytas 2007 m.). Mobiliųjų įrenginių rinka neįtikėtinai pasikeitė. Tačiau kito ne vien dizainas, funkcijos ir parametrai. Dabar kitokie ir telefonų savininkų įpročiai. Juk 5 colių ekrane galima visai patogiai naršyti (ko nepasakysi apie keliolikos metų senumo įrenginius su mažyčiais ekranėliais).

Statistika patvirtina: kai kuriais tikslais žmonės mieliau renkasi telefoną, o ne kompiuterį. Pavyzdžiui, 2016 m. duomenimis, naujienų skaitymas (medijos) dominavo būtent kompaktiškuose įrenginiuose (daugiau nei 60 proc. paieškų – mobiliaisiais prietaisais). O jei portalai nebūtų pritaikyti tokiam naršymui?..

Iš to plaukia prielaida, kad svetainė privalo pasižymėti nenugalimu estetiškumu ir funkcionalumu. T. y. siekiama, kad pozityvi naršymo patirtis neaplenktų nei naudojant kišenėje telpantį išmanųjį, nei masyvų stalinį kompiuterį.

Svetainė, prisitaikanti prie kiekvieno ekrano

Naršote kompiuteryje. 15 colių. Planšetėje. Apie 10 colių. Telefone. 5 coliai. Šie skirtumai sufleruoja, kad svetainė turi būti lyg chameleonas – prisitaikyti prie aplinkos. Vartotojas tikrai nepuls dairytis papildomo įrenginio, kad galėtų apsilankyti tam tikroje svetainėje. Jei po ranka išmanusis, jis ir pasitelkiamas.

Todėl tinklalapių kūrimas nebeįsivaizduojamas be universalumo kriterijaus. Anglakalbiai šį principą vadina responsive design, o lietuviškai bene labiausiai prigijo prisitaikančio dizaino terminas.

Beje, čia išskirtinas su įvardijimu susijęs punktas: terminija linkusi atsilikti, tad klientas gali nežinoti, kaip vadinasi pageidaujama funkcija. Tuomet svetainių kūrėjai turi susigaudyti, apie ką eina kalba. Nepaisant to, kad vienos kūrimo ypatybės aptariamos pasitelkiant lietuviškus terminus, o kitos – angliškus, tiek kūrėjams, tiek klientams imponuoja geras rezultatas.

Kokius tinklapius kuria vpsvetaines.lt?

Profesionalius (kad viskas veiktų kaip šveicariškas laikrodis ir tinkamai reprezentuotų Jūsų prekes ar paslaugas).

Prisitaikančius prie visų ekranų (responsive). Kad nei išmaniųjų telefonų, nei planšetinių ar tradicinių kompiuterių savininkai nejaustų diskomforto – kad naršymas būtų patogus, nepriklausomai nuo ekrano tipo ar dydžio.

Nuo 300 Eur. Nuo A iki Z suderinta svetainė gali tapti sėkmingo verslo pamatu. Tai investicija, kuri netruks atsipirkti – juk klientai TURI rasti Jus internete, antraip sunku tikėtis aukštų rezultatų.

Kodėl mokamas variantas geriau nei nemokamas? Dėl platesnių individualizavimo galimybių (tiek funkcijų, tiek apipavidalinimo), itin sklandaus veikimo. Be to, derėtų paminėti „kabliukus“ – spragas, kurių nesunku prigaudyti renkantis visiškai nemokamą variantą. Kai svetainės kūrimą patikite profesionalams, nereikia jaudintis, kad kas nors erzins ar stabdys veikimą.

7 etapai – Jūsų verslo sėkmei užtikrinti

Apibendrinant verta pakartoti, jog tinklapių kūrimas skirtas ne tik saviraiškai. Verslas gali būti visoks – nuo mažos kepyklėlės iki didelės gamyklos, nuo automobilių dažymo iki kalėdinių eglučių pardavimo, tačiau, nepaisant kontrastų, reikalus dažniausiai išjudina portalas, kuriame įmonė pristatoma.

Tinklalapių kūrimas laikantis 7 etapų strategijos atveria Jums kelius pas kiekvieną klientą, o interesantą paverčia fanu.

Turite įmonę ir norite, kad žmonės prekes bei paslaugas rastų internete? Atsakymas į šį klausimą – profesionalus tinklapių kūrimas. Tai tarsi kibirkštis, kurią įžiebus Jūsų galimybės ir klientų ratas platėja.

Pradėkime darbus jau Šiandien…

Comments are disabled.